آموزش گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

آموزش گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

آموزش گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

مقدمه: 

همه ما گرافیست ها می‌دانیم که لایه ها کلیدی ‌ترین بخش فتوشاپ به‌حساب می‌آیند، به‌ طوری‌ که بدون وجودشان هیچ عمل مهمی را در فتوشاپ نمی‌توان انجام داد.
در ادامه آموزش مبانی فتوشاپ، باز هم به سراغ لایه ها رفته و با مبحث مهم گروه بندی لایه ها در فتوشاپ یا grouping آشنا می‌شویم.

گروه بندی لایه ها یا grouping کار بسیار مهمی در فتوشاپ محسوب می‌شود زیرا در آینده مدیریت لایه ها را آسان و راحت خواهد کرد.

گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

شاید در اوایل کارتان برای کار با لایه ها خیلی به مشکل برنخورید، چراکه معمولاً در اوایل کار تعداد لایه ها زیاد نیست و به‌ آسانی لایه های مربوطه را می‌توانید تشخیص دهید.
اما زمانی که تعداد لایه ها زیاد شد، دچار مشکل خواهید شد و به‌ آسانی به لایه موردنظرتان دسترسی پیدا نخواهید کرد. برای رفع این مشکل شما می‌توانید لایه های خود را در قالب گروه‌ بندی‌ های اختصاصی یا Layer Groups قرار دهید.

مثلاً لایه های متون را در یک گروه و لایه های مربوط به تصاویر را در گروه دیگر قرار دهید.

آموزش فتوشاپ

آموزش گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

گروه بندی قابلیتی است که به نظم پنل کمک می کند.
گروه بندی لایه ها را در یک فولدر قرار می‌دهد و برای دسترسی به آن ها کافیست بر روی مثلث کنار فولدر کلیک کنیم.

برای گروه ‌بندی لایه ها، ابتدا با پایین نگه ‌داشتن کلید ctrl لایه های مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس از پالت layers گزینه create new group را انتخاب نمایید و یا پس از انتخاب لایه ها از صفحه‌کلید کلیدهای ctrl + G را فشار دهید.

می توانیم با کلیک بر روی گروه، همانند لایه، نام آن را عوض کنیم.

برای مثال در ویدئو زیر آموزش جابجایی متن به همراه بک گراند آن برای جاسازی در وسیله های کوچک تر و نمایش بهتر با استفاده از خطوط راهنما را می‌بینید.
ما برای این جابجایی از گروه بندی لایه ها در فتوشاپ استفاده کردیم.

ویدئو آموزش گروه بندی لایه ها در فتوشاپ

نمونه کارها

[instagram-feed]

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.