طراحی اختصاصی پورتال های دولتی

طراحی اختصاصی پورتال های دولتی

طراحی اختصاصی پورتال های دولتی

مقدمه

می توانید با طراحی اختصاصی پورتال های دولتی یا شرکتی، مشتریان بسیاری را در بازار آنلاین کسب و کار خودجذب کرده و درآمد خود را افزایش دهید. بیشتر از ۸۰ درصد از خرید های انجام شده توسط مشتریان،از طریق اینترنت و به صورت آنلاین بوده است. اساس پورتال دولتی یا سازمانی طراحی وب میباشد، در واقع به کاربران این امکان را میدهد که به سایر کاربران پورتال سازمانی متصل
شده و مطالب و موضوعات مرتبط را به سادگی پیدا کنند. طراحی پورتال سازمانی به شکلی است که این امکان را میدهد هر کاربر اطلاعات را از منابع خبری و اطلاعاتی مختلف دریافت نماید.

طراحی اختصاصی پورتال های دولتی

پورتال چیست؟

پورتال به معنای درگاه می باشد. پورتال ها با سایت ها تفاوت های عمده ای دارند. در واقع هم پورتال و هم وب سایت از طریق وب با کاربران ارتباط دارند اما یک پورتال درگاهی برای سازماندهی و مدیریت اطلاعات و اسناد سازمانی و حتی درون سازمانی می‌باشد. پورتال ها راه را برای شرکت ها و سازمان ها فراهم می کنند تا با کنترل دسترسی برای برنامه های کاربردی متعدد و پایگاه های داده
یک تجربه کاربری و حس خوب به کاربر انتقال دهند.

در واقع پرتال یک چهارچوب نرم افزاری بوده که با کنار هم قرار دادن سرویس ها و اطلاعات مختلف تحت یک وب سایت جامع خدمات مختلف ارائه می‌دهد. یکپارچه سازی سیستم مختلف مثل مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت ارتباط با شرکا، و… همه باهم در یک پورتال در سطوح کاربری مختلف ارائه می‌شود. یکپارچه سازی فراگیر در یک پرتال باعث ارتباط بسیار آسان
و خودکار سیستم های مختلف با یکدیگر شده است.

مزایای پورتال ها

← جستجو پیشرفته
← فرم ساز
← امکان ارسال پیامک های گروهی و تکی
← قابلیت شخصی سازی پرتال
← قابل دسترس بودن در هر مکان و زمانی

مقالات مرتبط : طراحی سایت دولتی
طراحی اختصاصی پورتال های دولتی
انواع پورتال ها
انواع پورتال ها

(پورتال ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند در این مقاله به سه مورد از آن ها اشاره میکنیم)

• پورتال سازمانی

پورتال سازمانی وبگاه یا درگاهی اینترنتی در قالب چهارچوبی (framework) یکپارچه برای مدیریت اطلاعات، افراد، فراینده ها در داخل یا خارج از مرزهای یک سازمان می باشد.

• پورتال دولتی

شروع پرتال سامان زمانی بود که حکومت‌ها و دولت‌های مختلف در پی ساخت پرتال های خدماتی برای شهروندان بودند. به طور مثال پرتال شهرداری‌ ها ، مراکز دانشگاهی، پرتال وزراتخانه ها، پرتال جامعه سازمان ها، سامانه تامین اجتماعی و …

• پورتال شخصی

وب سایتی که در آن شخص نوع فعالیت، نمونه کارها و رزومه خود را به اشتراک گذاشته و می تواند دارای یک وبلاگ نیز باشد و لینک پروفایل سوشال مدیای فرد در این پورتال قرار می‌گیرد.

هزینه طراحی پورتال

قیمت طراحی پورتال بر اساس امکاناتی که مشتری انتظار دارد متفاوت است. در صورتی که پورتال اطلاع رسانی، خبری یا فروش باشد محاسبه قیمت بر اساس ماژولهای استفاده شده در طراحی پورتال انجام میشود، و در صورتی که زیرسیستم خاصی مدنظر باشد، قیمت آن بر اساس نفر ساعت محاسبه و اعلام میشود.

هزینه طراحی اختصاصی پورتال های دولتی
انواع پورتال های دولتی

• شرکت آب و فاضلاب 

پورتال اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق مشهد خدمات متنوعی همچون تسویه حساب، بدهی، مشاهده قبض، تقاضای اینترنتی انشعاب و دیگر خدمات آنلاین را ارائه می دهد. (طراحی و پیاده سازی این وب سایت توسط تیم افروز وب انجام شده است.)(Abfamashhad.ir)

• شرکت بیمه سینا

بیمه سینا به عنوان یکی از شرکت های مطرح خصوصی در زمینه بیمه و خدمات الکترونیک در سال ۸۹ پرتال سازمانی خود را با نرم افزار پورتال سامان راه اندازی نمود. خدمات الکترونیک بیمه سینا شامل پرداخت حق بیمه، خرید بیمه نامه، استعلام، صدور و همچنین لیست شعب و نمایندگی های بیمه سینا بر روی پرتال بیمه سینا قرار گرفته است. (Sinainsurance.com)

• شرکت بیمه دی

پرتال اینترنتی بیمه دی در کنار ارائه خدمات اطلاع رسانی برخی امکانات دیگر نظیر طبقه بندی شعب و نمایندگی های بیمه دی، محاسبه نرخ حق بیمه و استعلام نرخ بیمه، بیمه عمر و دیگر انواع بیمه ها و تمام اطلاعات لازم برای کاربران خود را ارائه می دهد. (Dayins.com)

پورتال سازمانی

خصوصیات شرکت طراحی اختصاصی پورتال

∇ شرکت ثبت شده و حقوقی باشد
∇ دارای سیستم پشتیبانی آنلاین
∇ تجربه طراحی پرتال
∇ دارای تیم برنامه نویسی حرفه ای و قوی

زمان طراحی پورتال دولتی

برای طراحی پورتال سازمانی معمولا بین ۲۵ تا ۳۰ روز زمان نیاز است. این زمان از عوامل بسیار زیادی تاثیر میپذیرد مثلا درصورتی که طراحی پورتال سازمانی دارای امکانات و بخش های متعدد بسیار زیادی باشد و طراحی و برنامه نویسی بسیار حرفه ای باشد قطعا این زمان نیز افزایش خواهد یافت.

طراحی اختصاصی پورتال های دولتی
قالب یک پورتال
 
طراحی قالب پورتال

دو روش برای طراحی قالب پرتال وجود دارد روش اول خرید از فروشگاه قالب می باشد که در این روش کافی است کارفرما به فروشگاه قالب مراجعه کند و قالب مورد نظر را از بین صد هزار قالب موجود در این فروشگاه انتخاب نماید.

روش دوم طراحی قالب توسط گرافیست و با توجه به نظرات کارفرما پیاده سازی می شود در این روش در جلسه ای که طراح و کارفرما برگزار می گردد کارفرما رنگ بندی و خصوصیات طرح مورد نظر خود را اعلام می نماید و طراحی با توجه به درخواست ها قالب وب سایت را پیاده سازی می نماید و کارفرما می تواند پس از ارائه قالب توسط گرافیست نظرات خود را بر روی قالب اعلام نموده و روند ویرایش قالب تا زمان تایید قالب توسط کارفرما ادامه پیدا می کند.

امکانات یک پورتال دولتی

∴ اخبار و رویداد ها
∴ ضوابط و آئین نامه ها
∴ چارت سازمانی
∴ تاریخچه سازمان
∴ مجله نشریه داخلی
∴ معرفی مناقصه ها و مزایده ها

زبان برنامه نویسی پورتال

 برای برنامه نویسی پورتال معمولا از دو زبان (PHP) و (ASP) استفاده می شود. بین دو این زبان برنامه نویسی زبان (PHP)  یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی می باشد که فیسبوک، یاهو، گوگل و اینستاگرام و… نیز برپایه این زبان بنا نهاده شده اند، این زبان به دلیل سرعت بالا، به روز بودن و همچنین امنیت بالا محبوبیت بیشتری دارد. در بین CMS پر طرفدار برای پیاده سازی پورتال ها drupal یکی از پر طرفدارترین cms هاست

نتیجه گیری

طراحی پورتال پروژه ای هست که ۸۰ درصد آن سفارشی و اختصاصی بوده و بابت انجام اون باید کدنویسی بشود و به صورت اختصاصی برنامه نویس، پورتال شما رو پیاده سازی کند. پس میتونیم نتیجه بگیریم که هزینه و قیمت طراحی پورتال دولتی یا شخصی و هر کاربری ای، معقوله ای نیست که به راحتی بشود تعیین کرد یعنی مثل طراحی سایت نیست که بگوییم طراحی یک سایت شرکتی هزینش میشود ایکس تومان و طراحی فروشگاه اینترنتی فول امکانات قیمتش ایگرگ تومان است.

مقالات مرتبط

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.