ویژگی های اپلیکیشن موبایل حرفه ای

ویژگی های یک اپلیکیشن موبایل حرفه ای

ویژگی های اپلیکیشن موبایل حرفه ای

مقدمه

همانطور که می دانید امروزه تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت می باشد و روز به روز استفاده
مردم از آن ها در حال افزایش است یکی از این تکنولوژی ها گوشی های هوشمند می باشد که بسیار
رواج پیدا کرده و کاربرد های فراوانی را دارند شرکت های مختلف با طراحی اپلیکیشن های مختلف
برای گوشی های هوشمند بیشتر باعث جذب مخاطبان شده اند. این روزها طراحی اپلیکیشن در کنار
طراحی وب سایت بسیار با اهمیت شده است. (ویژگی های اپلیکیشن موبایل حرفه ای)

ویژگی های اپلیکیشن موبایل حرفه ای

۱. رابط کاربری آسان

مهمترین بخش یک اپلیکیشن و یا حتی یک وب سایت رابط کاربری (UI) مناسب و قابل فهم می باشد رضایت کاربران یا بازدیدکنندگان از اپلیکیشن شما تاثیر به سزایی بر کیفیت یک اپلیکیشن خواهد داشت. برای رسیدن به این هدف یک اپلیکیشن باید با رابط کاربری خوب و راحتی  طراحی شده باشد. به صورتی که این رابط کاربری قابل فهم و قابل استفاده برای همه باشد. به طوری که کاربران بدون گذراندن آموزشی بتوانند با آن کار کنند و از قسمت های مختلف آن به راحتی استفاده کنند.

۲. حجم مناسب

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن های حرفه ای حجم مناسب است البته در نظر داشته باشید این کار الزامی نیست اما بهتر است که انجام شود برای اینکه که هرچه حجم برنامه بیشتر شود سرعت اجرای آن هم مسلما کمتر می شود. علاوه بر این حجم کمتر اپلیکیشن باعث جذب بیشتر کاربران برای دانلود و استفاده از آن می شود.

۳. لوگو و نام مناسب

از ویژگی های دیگر یک اپلیکیشن خوب لوگو و نام مناسب آن است که انتخاب می شود. مهم ترین عواملی که باعث می شود یک نام و یا یک لوگو برای یک برنامه مناسب باشد ازتباط آن با محتوای موجود در برنامه است به این معنا که با دیدن لوگوی برنامه یا شنیدن نام آن بتوان به محتوا و نوع فعالیت اپلیکیشن پی برد.

ویژگی های یک اپلیکیشن موبایل حرفه ای
رابط کاربری به صورت انیمیشن
مقالات مرتبط: طراحی اختصاصی اپلیکیشن موبایل

۴. بروزرسانی دائم و منظم

بروزرسانی دائم و منظم جزو مهم ترین ویژگی های یک اپلیکیشن می باشد برای اینکه بتوانید یک برنامه فوق العاده همراه با محبوبیت فراوان و ثابت داشته باشید، باید بصورت مرتب آن را بروزرسانی کرده و با افزودن محتوای جذاب و منحصر به فرد آن را ارتقا بدهید. همچنین بروزرسانی اپلیکیشن فقط برای ارتقا و ایجاد محتواهای جدید نیست شما می توانید با بروزرسانی کردن مشکلات مختلف برنامه را رفع و حتی ویژگی های جدیدی اضافه کنید و باعث رشد اپلیکیشن خود شوید.

۵. امنیت بالا

از حیاتی ترین اصول یک اپلیکیشن حرفه ای حفظ  کردن اطلاعات و حریم خصوصی کاربران می باشد. چون هیچکس دوست ندارد با نصب یک برنامه جدید روی گوشی، خود را در معرض خطر قرار دهد. یک تیم طراحی متخصص و قدرتمند می تواند با بالا بردن امنیت، کاربران بیشتری را به نصب اپلیکیشن جذب کند.

۶. ارتباط با کاربران و سیستم امتیازدهی

بازخورد کاربران می تواند بهترین اطلاعات از نحوه کار آینده اپلیکیشن را به شما بدهد. اینکه شما بدانید کاربرانتان چه نیازی دارند قطعا بهتر قادر خواهید بود نیاز آنها را رفع کنید. و همچنین قرار دادن یک سیستم امتیاز دهی می تواند این ارتباط را بیشتر از پیش کند بنابراین تهیه بخش هایی مانند تماس با پشتیبانی یا ارسال پیام به بخش پشتیبانی به شما کمک میکند بهتر بتوانید رضایت کاربران را نسبت به اپلکیشن خود جلب کنید.

ویژگی های یک اپلیکیشن موبایل حرفه ای
رابط کاربری تعاملی
ویژگی های اپلیکیشن موبایل حرفه ای

۷. قابلیت شخصی سازی

یک اپلیکیشن حرفه ای می تواند با در اختیار گذاشتن امکانات شخصی سازی اپلیکیشن خود برای کاربران قدرت انتخاب بیشتری به آن ها بدهد هنگامی که کاربر بتواند با انجام یک سری از تنظیمات امکانات اپلیکیشن را برای خود شخصی سازی کند. تنظیماتی مانند تغییر فونت، رنگ، اندازه متن و… باعث می شود به کاربران شما حس مطلوبی منتقل شود و جذابیت اپلیکیشن شما را دوچندان کند.

۸. بهینه بودن مصرف باطری

از دیگر موارد یک اپلیکیشن خوب مصرف باطری می باشد. هرچه اپلیکیشن مصرف بیشتری، باطری استفاده کند محبوبیت آن کم خواهد شد و احتمالا بیشتر حذف خواهد شد. به همین خاطر توجه داشته باشید که اپلیکیشن شما از
مصرف انرژی کاملا بهینه باشد.

نتیجه گیری

اگر می خواهید یک اپلیکیشن حرفه ای موفق و منحصر به فرد ارائه بدید باید این ویژگی ها را مدنظر قرار بدهید ویژگی هایی که در این مقاله آوردیم جزو اصول یک اپلیکیشن حرفه ای می باشد، بقیه آن بستگی به تخصص، خلاقیت و علاقه شما دارد که چطور میخواهید برند خود را در دنیا به نمایش بگذارید.

مقالات مرتبط: طراحی اپلیکیشن موبایل را از کجا شروع کنیم

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *