معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت از نظر سئوکاران

محبوب ترین پست ها

بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت

معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت از نظر سئوکاران

سرعت سایت، یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر آنالیز کلی سایت به شمار می‌رود. هنگامی که سرعت سایت جزء یکی از اولویت‌ها بر رتبه‌بندی سایت‌ها قرار گرفت، وب‌مسترها به این موضوع توجه ویژه‌ای می‌کنند. در این مقاله از سایت افروز وب بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت را معرفی می‌کنیم. با این ویژگی می‌توان به دو دستاورد رسید، اولین دستاورد تبدیل‌شدن کاربران جدید به مشتریان دائمی است و دستاورد دوم، ارتقاپیداکردن رتبه سایت در نتایج گوگل است که هر دوی این موارد می­تواند در بحث برندینگ و فروش محصولات و خدمات کسب‌وکارها مؤثر باشد.

بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت کدام‌اند؟

ابزارهای پرکاربردی برای بهبود سایت طراحی شده‌اند. هر یک از این ابزارها به نحوی سرعت سایت را بالا برده و در بهبود آن مؤثرند. بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت به شرح زیر است.

Google PageSpeed Insights

 ابزاری رایگان از گوگل که به شما کمک می‌کند سرعت سایت خود را اندازه‌گیری و ارزیابی کنید. این ابزار نکات بهبودی را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید برای بهبود سرعت سایت خود بهره‌برداری کنید.

Google PageSpeed Insights

 Pingdom

یکی از محبوب‌ترین ابزارهای اندازه‌گیری سرعت سایت است. این ابزار به شما امکان می‌دهد، سرعت بارگیری صفحات وب خود را بررسی کنید و مشکلات را شناسایی کنید.

GTmetrix

ابزاری که علاوه بر اندازه‌گیری سرعت سایت، به شما نمودارها و آمارها را همراه با توصیه‌‌ها برای بهبود عملکرد سایت خود نشان می‌دهد.

در مورد طراحی سایت با لاراول بیشتر بدانید!

GTmetrix

WebPageTest

 این ابزار به شما امکان می‌دهد سرعت بارگیری صفحات وب خود را در مرورگرهای مختلف و از دستگاه‌های مختلف بررسی کنید. همچنین نمودار و آمارها را نیز نشان می‌دهد.

Lighthouse

Lighthouse در ابزارهای توسعه‌دهندگان گوگل موجود است. آن را می‌توان به‌عنوان یک افزونه (Extention) مرورگر نصب کنید و سپس بر روی صفحه موردنظر راست کلیک کرده و Lighthouse را اجرا کنید. این ابزار، یکی از بهترین ابزارهای برسی سرعت سایت است و شما را در بهبود سرعت بارگیری و کارایی سایت‌ هدایت می‌کند.

Dareboost

 ابزاری قدرتمند که سرعت و عملکرد سایت شما را بررسی می‌کند و نکات بهبودی را ارائه می‌دهد. همچنین؛ از نظر محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو سایت شما را آنالیز می‌کند.

Dareboost

Uptrends

 ابزاری است که سایت شما را در ۴۰ موقعیت دسترسی مختلف در سراسر جهان بررسی کرده و زمان بارگیری و عملکرد سایت را نمایش می‌دهد. این ابزار آنالیز را در چهار بخش اصلی (سرور، شبکه، بارگیری و سئو) انجام می‌دهد.

SiteSpeed.io

 یک ابزار مختص به سایت‌های ساخته شده با فریم‌ورک وردپرس است. این ابزار سرعت سایت وب وردپرس شما را در سه بخش اصلی (سرور، مرورگر و دیتابیس) اندازه‌گیری می‌کند و نکات بهبودی را توصیه می‌کند.

هنگام انتخاب بهترین ابزارهای برسی سرعت سایت، بهتر است به نیازها و نیازمندی‌های خاص خود توجه کنید و ابزارهایی را که با آن‌ها آشنا هستید را انتخاب کنید.

SiteSpeed.io

عوامل تأثیرگذار بر سرعت سایت

سرعت لود شدن سایت از عواملی است که می‌تواند بر سئو سایت تأثیرگذار باشد. از طرفی دیگر، یکی از فاکتورهای مهم برای مراجعه کاربران به یک سایت، سرعت بارگذاری است، پس برای افزایش ترافیک سایت سرعت لود شدن تأثیر به سزایی دارد. به طور مثال کاربر وارد سایت شما می‌شود؛ ولی به دلیل دیر لود شدن صفحات و تصاویر سایت را ترک می‌کند؛ بنابراین افزایش سرعت سایت اهمیت خاصی دارد.

هر چقدر طراحی سایت اختصاصی شما خوب باشد و صفحات آن حاوی مطالب مفید و مناسبی باشد، ولی به‌راحتی و با سرعت باز نشود نمی‌تواند رشد خوب و قابل‌توجهی داشته باشد. امروزه مدیرانی که سایت‌ها را طراحی می‌کنند، به‌سرعت سایت بیشتر اهمیت می‌دهند. علاوه بر وجود سایت بهینه و به‌روز باید سرعت بارگذاری قابل‌قبولی داشته باشد تا کاربران جدید را تشویق به خواندن مطالب کند.

برای طراحی اصولی سایت و بهینه‌سازی کامل آن به‌طوری‌که سرعت لود تصاویر و صفحات بسیار بالا باشد و موجب افزایش ترافیک وب‌سایت شما شود، می­توانید از متخصصین مجموعه افروز وب کمک بگیرید. متخصصین مجموعه ما با بهره­گیری از بهترین ابزارهای سرعت سایت و بهینه‌سازی اصولی سایت، موجب می­شوند تا ترافیک سایت شما بالا رفته و به‌خوبی سایتتان برای موتورهای جستجو بهینه شود.

چند ویژگی بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت

ابزارهای آنالیز سرعت سایت ویژگی‌های متنوعی دارند. هر یک از این ابزارها به نحوی باعث بهبود سرعت سایت می‌شوند. به چند ویژگی مهم در بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت اشاره می‌کنیم:

اندازه صفحه

 یکی از ویژگی‌هایی که به حجم صفحه وب مربوط می‌شود، اندازه صفحه است. هرچه حجم صفحه بیشتر باشد، سرعت بارگذاری پایین‌تر خواهد شد؛ بنابراین ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند حجم صفحه را نمایش داده و پیشنهادهایی در خصوص بهینه‌سازی حجم صفحه ارائه کنند.

زمان بارگذاری صفحه

 یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت زمان لازم برای بارگذاری صفحه است. این ویژگی نشان می‌دهد که صفحه چه مدت طول می‌کشد تا کامل بارگذاری شود. زمان بارگذاری کمتر به معنای سرعت بیشتر است. ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند این مقدار را نشان دهند و راهکارهای بهینه‌سازی آن را معرفی کنند.

تعداد درخواست‌ها

 تعداد درخواست‌ها نشان‌دهنده تعداد فایل‌هایی است که برای بارگذاری کامل صفحه نیاز است. تعداد درخواست‌های بیشتر باعث کاهش سرعت صفحه می‌شود؛ بنابراین بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند تعداد درخواست‌ها را نمایش دهند و راهکارهایی برای کاهش آن ارائه کنند.

بهینه‌سازی عکس

 این ویژگی مربوط به بهینه‌سازی تصاویر است. تصاویر با حجم بزرگ می‌توانند به‌سرعت بارگذاری صفحه ضربه بزنند. ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند تصاویری را که نیاز به بهینه‌سازی دارند شناسایی کرده و راهکارهایی برای کاهش حجم آنها ارائه کنند.

بهینه‌سازی فایل‌های CSS و JavaScript

 بهینه‌سازی فایل‌های CSS و JavaScript نیز می‌تواند به بهبود سرعت صفحه کمک کند. ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند این فایل‌ها را بررسی کرده و راهکارهایی برای بهینه‌سازی آن‌ها ارائه دهند. یکی از مزایای مزایای طراحی سایت اختصاصی، بهینه سازی فایل‌های CSS و JavaScript است.

استفاده از کش

استفاده از کش می‌تواند سرعت صفحه را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد. ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند پیشنهادهایی برای استفاده مؤثر از کش بر روی سایت ارائه کنند.

مشکلات فنی

 ابزارهای آنالیز سرعت سایت می‌توانند مشکلات فنی مانند خطاهای اسکریپت، فایل‌های CSS و JavaScript شناسایی کرده و راهکارهایی برای رفع آن‌ها ارائه دهند.

کلام پایانی

در این مطلب از سایت افروز وب به بررسی برخی از مهم‌ترین و بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت پرداخته و نکاتی را در خصوص هر کدام از این ابزارها شرح دادیم. بالابودن سرعت سایت و استفاده از این ابزارها موجب می­شود تا ترافیک سایت شما بسیار بالا رفته که در نتیجه این امر می­توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان بیشتری ارائه دهید.

سایت افروز وب با بیش از ۱۴ سال سابقه درخشان در طراحی و پیاده‌سازی انواع سایت‌ها به‌صورت کاملاً اختصاصی همراه شما بوده تا بتوانید در حوزه دیجیتال فعالیت خود را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کنید. برای سفارش طراحی سایت توسط مجموعه افروز وب می‌توانید از طریق سایت افروز وب با ما مشاوره کنید.

درخواست مشاوره طراحی سایت

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.