سایت تک صفحه ‌ای چیست؟

محبوب ترین پست ها

سایت تک صفحه ‌ای

سایت تک صفحه ‌ای چیست؟

طراحی سایت تک صفحه ای یا همان وب‌سایت‌های تک‌صفحه‌ای توجه بسیاری از کسب‌وکارها را به خود جلب کرده است. اما در این میان برای بسیاری سؤال پیش می‌آید که اصلاً منظور از این نوع سایت چیست؟ در پاسخ باید بیان کنیم که به‌عنوان یک صفحه کاملاً مختصر و مفید تمامی موارد صفحه مدنظر شامل محتویات و اطلاعات را در خود جای‌داده است و دیگر صفحات یعنی تماس با ما، درباره ما و غیره در آن وجود ندارد.

سایت یک‌صفحه‌ای برای سهولت در طراحی باتوجه‌به زمان و هزینه کمتر برای راه‌اندازی به‌شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه این مقاله از سایت افروز وب مطالب کامل‌تری دررابطه‌با طراحی سایت تک صفحه ای بیان می‌کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

منظور از سایت تک صفحه‌ای چیست؟

طراحی سایت تک صفحه‌ ای یا همان مینی سایت به آن دسته از وب‌سایت‌های اشاره می‌کند که فقط از یک صفحه HTML تشکیل شده و مانند دیگر وب‌سایت‌های موجود از لینک‌های داخلی اضافه به سایر صفحات خدمات مقالات ارتباط با ما و غیره برخوردار نیستند. تمام محتواهای لازم برای این نوع وب‌سایت تنها در یک صفحه بارگذاری شده و کاربران این قابلیت را دارند تا با اسکرول‌کردن آن به تمام محتویات ارائه شده دسترسی پیدا کنند.

هدف مهم و اصلی از ارائه سایت یک‌صفحه‌ای فقط حذف و ازبین‌بردن برخی از بخش‌های غیرضروری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید برای کاربران است. در این مواقع نیز حواس تمام کاربران به همان صفحه معطوف شده و محتواهای مختلف دیگر باعث سردرگمی آن‌ها نمی‌شود. به همین دلیل نیز جهت معرفی بسیاری از کسب‌وکارها از این نوع وب‌سایت استفاده خواهد شد.

طراحی سایت تک صفحه ای

مزیت‌های مهم استفاده از وب‌سایت تک‌صفحه‌ای چیست؟

بهتر است در وهله اول این سؤال را مطرح کنیم که چرا به‌جای سایت‌های چند صفحه‌ای باید به سراغ استفاده از سایت یک‌صفحه‌ای برویم؟ هر یک از سایت‌های تک‌صفحه‌ای که طراحی قابل قبول‌تری داشته باشد، برای کاربران به‌عنوان یک نمونه کار در نظر گرفته می‌شود. در ادامه سعی می‌کنیم برخی از ویژگی‌های این نوع وب‌سایت را به طور دقیق ارائه دهیم.

• سازماندهی محتوا به طور دقیق و مناسب

سایت‌های تک‌صفحه‌ای از این قابلیت برخوردارند تا محتوای صفحه را به طور دقیق و اصولی تقسیم‌بندی کرده و تمام المان‌های اضافی UI سایت را حذف نمایند که این مورد برای بسیاری از کاربران مفید است.

• جلب رضایت کاربر

سایت‌های تک‌صفحه‌ای نقش مهم و حائز اهمیتی جهت ماندن کاربر در صفحه و رضایت از آن به دنبال دارند. زمانی که فقط یک صفحه اصلی داشته باشید کاربر می‌تواند از تصاویر واضح و اطلاعات موجود استفاده کند. این کار تنها با اسکرول‌کردن صفحه فراهم خواهد شد.

وب سایت تک صفحه ای چیست؟

• افزایش‌پیداکردن نرخ تبدیل

آمارها و مطالعات انجام شده نشان‌دهنده این موضوع است افرادی که دارای وب‌سایت تک‌صفحه‌ای هستند میزان نرخ تبدیل و خرید مشتری برای آن‌ها چیزی حدود ۳۷ درصد نسبت به دیگر سایت‌های چند صفحه‌ای بیشتر است. این موضوع فقط به این دلیل است که کاربر در زمان ورود به صفحه احتیاجی به دنبال‌کردن و گشتن در دیگر صفحه‌ها ندارد و هنگام ورود به سایت شما به طور مستقیم تصمیم خود را می‌گیرد.

• ریسپانسیو بودن سایت

یکی دیگر از مزیت‌های ویژه این نوع سایت مناسب‌بودن جهت طراحی سایت ریسپانسیو است. باتوجه‌به این موضوع که تعداد محتوای تولید شده برای این نوع سایت‌ها بسیار کم است، بنابراین شما می‌توانید به‌گونه‌ای طراحی آن را انجام دهید که در انواع مختلف صفحات نمایش از جمله موبایل، تبلت و دسکتاپ به‌خوبی بالا بیاید. در دنیای امروز کاربران استفاده بسیار زیادی از موبایل‌های خود دارند و ریسپانسیو بودن وب‌سایت‌های یک‌صفحه‌ای یک آپشن مثبت به‌حساب می‌آید.

• نگهداری راحت از سایت

همان‌طور که مطلع شدید این نوع سایت‌ها دارای یک صفحه هستند و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا نگهداری و پشتیبانی از آن بسیار راحت و ساده‌تر از سایر سایت‌ها با صفحات مختلف باشد.

• کیفیت فوق‌العاده بالا

شما می‌توانید به‌جای درنظرگرفتن طراحی‌های مختلف برای محتوای سایت خودروی یک سبک خاص از طراحی سایت باکیفیت فوق‌العاده بالا و کاربردی سرمایه‌گذاری کنید.

• برخورداری از هزینه مناسب و تقریباً ارزان

یکی از دلایل مهم و حائز اهمیتی که در هزینه طراحی سایت نقش ویژه و مهمی از خود به اجرا می‌گذارد، مربوط به هزینه نهایی آن است. قطعاً زمانی که درخواست طراحی سایت یک‌صفحه‌ای داشته باشید هزینه آن بسیار ارزان‌تر و قابل‌قبول‌تر از سایت‌هایی که قالب چند صفحه‌ای دارد است. هزینه طراحی سایت تک صفحه ای به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد که این موضوع را طراح برای شما مشخص می‌کند.

هزینه طراحی سایت تک صفحه ای

چه تفاوتی بین طراحی سایت‌های تک‌صفحه‌ای با چند صفحه‌ای وجود دارد؟

هدف از ارائه سایت‌های تک‌صفحه‌ای فقط نگه‌داشتن کاربر در آن و به‌دست‌آوردن تجربیات بیشتر و کامل‌تر برای او است. پس سعی می‌شود محتوای مدنظر را کاملاً ساده ارائه کنند و این مورد با ارائه تمام محتوا در یک صفحه امکان‌پذیر می‌شود. اما برای سایت‌های چند صفحه‌ای باید تکنولوژی خاص و مطالب متفاوتی پیاده‌سازی شود که پشت سر گذاشتن این مراحل می‌تواند روی سرعت سایت تأثیر منفی بگذارد.

  • معمولاً برای راه‌اندازی و طراحی وب‌سایت‌های فروشگاهی درنظرگرفتن سایت چند صفحه‌ای به‌شدت ضروری و ممکن است کاربر در زمان حضور در این صفحه‌ها رضایت کامل داشته باشد‌.
  • محتوای تولید شده برای سایت‌های چند صفحه‌ای نسبت به سایت‌های مینی بیشتر است.
  • UI در نظر گرفته شده برای سایت‌های چند صفحه‌ای از سطوح و اشکال مختلف و منحصربه‌فردی نسبت به وب‌سایت مینی برخوردار است.
  • برای سایت‌های چند صفحه‌ای اطلاعات در نظر گرفته شده کامل‌تر و جامع‌تر و به‌صورت مجزا ارائه خواهد شد.

طراحی سایت تک صفحه ای به کمک تیم حرفه‌ای و شناخته شده افروز وب

همان‌طور که ملاحظه کردید دررابطه‌با طراحی سایت تک صفحه ای مطالب لازم را در اختیار شما قرار دادیم. در پایان باید به این موضوع اشاره‌ای داشته باشیم که این نوع وب‌سایت می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را معرفی کنند، بهترین و مناسب‌ترین راهکار باشد. با استفاده از این نوع سایت کاربران در زمان ورود به صفحه می‌توانند با عملکرد اصلی شما مواجه شوند و احتیاجی به گشتن در سایر صفحات برای پیداکردن مورد مدنظر خود ندارند. اما توجه داشته باشید که طراحی و راه‌اندازی این سایت نیز با حساسیت‌های خاص خود روبرو است، به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً از یک تیم معتبر و خبره در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانند بهترین‌ها را در اختیار شما قرار دهند.

مشاوران تیم حرفه‌ای افروز وب این قابلیت را دارند تا در هر زمانی به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند و یک سایت تک‌صفحه‌ای بسیار حرفه‌ای ارائه دهند. جهت ارتباط با تیم افروز وب همین حالا تماس بگیرید.

طراحی UI سایت

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.