آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت

آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت

مقدمه

تحلیل و آنالیز سایت نیازمند تخصص ویژه ای است و از اینرو نمی توان بدون رعایت تکنیک ‎ها ‎یا آنالیز سایت، برای این کار اقدام نمود. ممکن است افراد زیادی به آموزش سئو سایت و بهینه سازی سایت علاقه داشته باشند، اما به دلیل عدم تخصص در این زمینه موفقیت چندانی کسب نمی کنند. اما این افراد نیز با فراگیری برخی ابزارهای تحلیل و بررسی سایت می‎ توانند سایت خود را آنالیز کنند. (آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت)

تحلیل یک وب سایت

آنالیز وب سایت به مدیران سایت ها کمک می ‎‎کند تا بدانند چه کارهایی بر روی سایت صورت گرفته و هر یک از این کارها چه نتایجی را برای سایت به همراه داشته است. همچنین با این روش می ‎‎توان میزان دستیابی شرکت به اهداف را مشخص ساخت. با استفاده از این متد می‎‎توان تعداد بازدیدکنندگان سایت، میزان نمایش و کلیک‎ ها‎‎ی آگهی ‎ها‎‎ و هزینه‎ ها‎‎ی آنها، تعداد تبدیل بازدیدکننده به مشتری، محبوب ترین صفحات وب، گزارش گوگل از نرخ جستجوی کلمات کلیدی، موارد مورد توجه کاربران و بازدیدکنندگان سایت، مدت زمان مشاهده سایت توسط بازدیدکنندگان، طرز تلقی بازدیدکنندگان نسبت به صفحات سایت و … را مشاهده نمود.

مزایای تحلیل یک وب سایت
 • متن‎ها‎ی لنگری
 • بازیابی مسیردهی‎ها‎
 • تغییر وجود لینک‎ها‎
 • افزایش بازدیدکنندگان
 • حذف محتوای تکراری
 • افزایش محتوای جدید
 • کاهش آدرس ‎ها‎ی طولانی
 • وجود صفحات پایانی و مرده
 • وضعیت نام سرویس میزبانی
 • حذف تگ‎ ها‎ی عنوان تکراری
 • حذف تگ‎ ها‎ی عنوان طولانی
 • حذف تگ‎ها‎ی عنوان چندگانه
 • از بین بردن لینک ‎ها‎ی شکسته
 • کاهش و حذف خطاهای سرور
 • Meta Description تکراری
 • ایجاد قابلیت دسترسی به سایت
 • حذف تگ ‎ها‎ی عنوان فراموش شده
 • شرح تصاویر و بارگذاری تصاویر جدید
 • بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو
 • ارتقا سرعت بازاریابی در موتورهای جستجو
 • حذف صفحاتی که موجب کاهش سرعت سایت می‎‎شوند
 • اطلاع از میزان سرعت سایت و تلاش برای  افزایش سرعت آن
نکته:
 با آنالیز سایت تمام باگها و کاستی های سایت مشخص خواهد شد و با این روش می توان نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت نماییم.
آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت
مزایای تحلیل و آنالیز وب سایت
شرکت طراحی سایت افروز پیشگامان پاسارگاد

شرکت افروز وب با برگزاری دوره های تخصصی و با هدف تربیت افراد به صورت تخصصی در قالب بخش های مختلف دیزاین و همچنین آموزش به صورت حرفه ای در زمینه های خاص که دانش خیلی زیادی داشته باشید در بازار کسب و کار امروز داشتن تخصص در یک زمینه خاص بهتر از داشتن اطلاعات کم و محدود در زمینه های مختلف است، برای همین هدف این شرکت این است که در یک زمینه خاصی به شما دانش زیاد و به صورت تخصصی به آموزش بدهد و همچنین تمام جوانب را به موضوع دوره اشاره بکند و از شما یک طراح درجه یک در آن حوزه در سطح بین المللی بسازد.

آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت
تحلیل وب سایت با ابزارهای مختلف

 

⇐ ClickHeat

با استفاده از سایت ClickHeat می ‎توان صفحات پربازدید و صفحات با بازدید کم را مشخص کرد. همچنین با ارائه ابزار نقشه گرمایی HeatMap و تجزیه و تحلیل اسکرول صفحه، حرکت ماوس و کلیک‎ها‎ی بازدیدکنندگان قابل تشخیص است. زمانی که کاربران بر روی یک صفحه تمرکز می‎کنند، می‎توان از طریق این سایت آن را بررسی کرد. با مشخص شدن موفقیت یک صفحه، می ‎توان علت آن را جویا شده و از آن به عنوان راهکاری برای موفقیت بیشتر و بهینه سازی سایت استفاده نمود.

⇐ Google Analytics

ابزار تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس، قسمتی با نام In Page Analytics وجود دارد که از سایت را برای کاربر تصویری نمایش می‎دهد. بر طبق گزارشات این ابزار مدیر سایت متوجه می ‎شود بازدیدکنندگان بیشتر در کدام قسمت سایت کلیک کرده اند. علاوه بر این، اطلاعات نرخ بازدید صفحات وب نمایش داده می‎شود. ابزار گوگل آنالیتیکس برای آمارگیری و بهینه سازی وب سایت قابل استفاده است.

⇐ Check My Colours

با استفاده از ابزار Check My Colours می‎ توان رنگ‎ ها‎ی پیش زمینه و پس زمینه وب سایت را مورد بررسی قرار داد. در این ابزار پیشنهادات و گزارشات در قالب نمودار و بر اساس استاندارد سازمان W3C ارائه می‎شود.

⇐ Bing webmaster tools

ابزار Bing webmaster، به عنوان یکی از موتورهای جستجوی شرکت مایکروسافت می باشد که توانسته است به عنوان یکی از ابزارهای تحلیل و بررسی سایت برتر شناخته شود. برای استفاده باید آدرس سایت را در آن ثبت نمود و در نهایت اطلاعات دقیقی در رابطه با کلمات کلیدی، ورودی کاربران از شهرهای مختلف، باگهای صفحات سایت و … را بدست آورد.

تحلیل وب سایت با ابزارهای مختلف
آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت
ابزارهای تحلیل وب سایت

⇐ User Testing

سایت User Testing ابزاری دقیق برای تحلیل و آنالیز سایت که از سرعت بالایی برخوردار است. این ابزار بصورت شبکه ای عمل می ‎کند و بسیاری از وبمسترها جهت بهینه سازی وب سایت خود از آن استفاده می‎کنند. برای آگاه شدن نظر کاربران در رابطه با وب سایت، ابزار User Testing مناسب است.

⇐ Google Website Optimizer

ابزار Google Optimizer توسط کمپانی گوگل طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفته است. بنابراین می ‎توان از طریق آن پارامترهای مورد نظر این موتور جستجو را شناسایی و اجرا نمود. این ابزار کاربران را قادر می‎سازد تا بتوانند میزان ترافیک و بازدید سایت خود را افزایش دهند. به کمک این ابزار می‎ توان محتواهای سایت را بررسی و آنالیز کرد.

⇐ Five second Test

سایت Five second Test به عنوان یکی دیگر از ابزارهای آنالیز وب سایت شناخته می‎شود که می‎تواند نقاط ضعف و قوت سایت را تشخیص دهد. از آنجا که این ابزار سرعت بالایی برای آنالیز سایت دارد، لذا از سوی وبمسترها محبوبیت بالایی دارد. بواسطه آن می‎توان تصویری از طراحی وب خود را در سایت آپلود کرد. تحلیل و بررسی سایت در دو مرحله صوررت می ‎گیرد که در پایان، به کاربر یک لینک ارائه می ‎شود تا آن را در اختیار کاربران سایت خود قرار دهد.

ClickTale

از طریق سایت ClickTale می ‎توان اطلاعات زیادی در رابطه با فعالیت و بازدید کاربران از طریق ابزار گرمایشی HeatMap بدست آورد. از جمله امتیازات این ابزار، دقت بالا در آنالیز وب سایت و توانایی بررسی جزئیات سایت می اشد. برای مثال زمان بارگذاری لینک‎ها‎، نسبت کلیک‎ها‎ی انجام شده روی لینک‎ها‎، تردید کلیک کاربران روی لینک‎ها‎ و … شناسایی می‎شود.

آموزش رایگان صفر تا صد تحلیل وب سایت
تحلیل وب سایت با ابزارهای مختلف

⇐ Browsershots

بوسیله سایت Browsershots می‎ توان صفحات وب را در مرورگرهای مختلف و سیستم عامل‎ ها‎ی گوناگون تجزیه و تحلیل کند و یک اسکرین شات به کاربر ارائه نماید. این سایت برای طراحان شناخته شده است.

⇐ Access Color

ابزار Access Color به منظور بررسی روشنایی و کنتراست رنگ‎ها‎ی استفاده شده در زمینه سازی سایت استفاده می‎شود. از این طریق می‎توان میزان محبوبیت رنگ‎ها‎ در نزد کاربران را آنالیز نمود.

نتیجه گیری

تولید محتوای سایت مناسب و تجزیه و تحلیل وب سایت از راه ‎ها‎یی است که به منظور ارتقا رتبه سایت صورت می‎‎گیرد. در واقع با آنالیز سایت می ‎‎توان موقعیت ‎ها‎ی نامحدودی برای تبلیغات شرکت به وجود آورد که بدین منظور سایت باید دارای رتبه بالایی در موتورهای جستجو باشد. در آینده آموزش تحلیل وب سایت به صورت ویدئویی و متنی رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت موفق باشید.

مقالات مرتبط: طراحی وب سایت در یک ساعت

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.