هزینه ساخت اپلیکیشن چقدر است؟

محبوب ترین پست ها

هزینه ساخت اپلیکیشن چقدر است؟

استفاده از برنامه‌های متعدد به دلیل شتاب قابل‌توجه فناوری و افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های هوشمند، به‌ویژه تلفن‌های همراه، در ده سال گذشته به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. کاربران برنامه‌های اندروید و iOS به طیف وسیعی از گزینه‌ها مانند خرید آنلاین، سرگرمی، ارتباط با دیگران و دسترسی به اطلاعات دسترسی دارند. در ادامه این مقاله از سایت افروز وب به بررسی هزینه ساخت اپلیکیشن می‌پردازیم و نکاتی را دراین‌خصوص شرح می‌دهیم.

هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل

یکی از مواردی که قبل از ساخت و طراحی اپلیکیشن موبایل همواره در نظر گرفته می‌شود، این است که توسعه یک برنامه اندروید چقدر هزینه دارد. پیچیدگی و محتوای برنامه، طراحی رابط کاربری، توسعه نرم‌افزار، تست و اشکال‌زدایی، امنیت و سایر جنبه‌های فنی، همگی بر میزان هزینه ایجاد یک اپلیکیشن در ایران تأثیر می‌گذارند.

  • بسته به نوع برنامه، توسعه یک اپلیکیشن موبایل ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشد. به‌ عنوان‌ مثال، با توجه‌ به کارکردهای مربوطه آنها در فروش کالا و جستجوی خدمات، هزینه توسعه یک برنامه کاربردی فروشگاهی و یک برنامه کاربردی خدمات متفاوت است، زیرا اولی منطق و روش‌های متفاوتی را در طول توسعه شامل می‌شود و اجرای آن به زمان بیشتری نیاز دارد.
  • با این‌ حال، ازآنجاکه تقاضای زیادی از سوی کاربران برای این نوع برنامه‌ها وجود دارد و به دلیل استفاده گسترده از آن‌ها، خدماتی مانند برنامه سازنده پازل توسعه داده شده‌اند تا ساده‌ترین رویکرد را برای کاربران برای ایجاد یک برنامه با هزینه ارزان‌تر ارائه دهند. اندروید برنامه خود را دراسرع‌وقت ایجاد کند.
  • از آنجا که کد آنها اغلب استفاده می‌شود، خدمات توسعه برنامه عموماً توانسته‌اند با اهداف مشتری مطابقت داشته باشند و درعین‌حال هزینه توسعه برنامه‌های تلفن همراه را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند.
  • به طور معمول، هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل مستقل از هزینه توسعه اپلیکیشن محاسبه می‌شود. چیزی که این دو را از هم جدا می‌کند این است که هنگام ایجاد یک برنامه، فقط هزینه زیرساخت و کدنویسی در نظر گرفته می‌شود. در مقابل، هنگام طراحی یک برنامه، تمرکز اصلی بر روی ظاهر خروجی و عناصر گرافیکی است. مواردی مانند رابط کاربری  UI و تجربه کاربری  UX در طراحی گرافیکی برنامه بهبود یافته است.
  • ازآنجایی‌که طراحی UI ماهیتی خلاقانه و هنری دارد، هزینه آن بر اساس افراد و میزان تلاشی که می‌خواهند انجام دهند متفاوت است. همین امر در مورد هزینه UX یک برنامه نیز صادق است.
قیمت طراحی اپلیکیشن

عوامل مؤثر در هزینه ساخت اپلیکیشن

در ادامه به بررسی عوامل مؤثر بر هزینه نهایی طراحی اپلیکیشن می‌پردازیم.

نوع پلتفرم

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در قیمت ساخت اپلیکیشن، نوع پلتفرم آن است. اپلیکیشن‌های اندروید و iOS از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اپلیکیشن‌های موبایل هستند. هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید به‌ طور کلی کمتر از قیمت طراحی اپلیکیشن iOS است. دلیل این امر آن است که مراحل طراحی موبایل اپلیکیشن‌ اندروید و کدنویسی آن‌ها نسبت به اپلیکیشن‌های iOS ساده‌تر است.

نوع اپلیکیشن

نوع اپلیکیشن نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت ساخت آن است. اپلیکیشن‌های ساده‌تر مانند اپلیکیشن‌های خبری یا تقویم معمولاً هزینه کمتری نسبت به اپلیکیشن‌های پیچیده‌تر مانند اپلیکیشن‌های فروشگاهی یا بازی‌های موبایل دارند.

امکانات اپلیکیشن

تعداد و پیچیدگی امکانات اپلیکیشن نیز بر قیمت طراحی اپلیکیشن آن تأثیر می‌گذارد. اپلیکیشن‌هایی که امکانات بیشتری دارند، معمولاً هزینه بیشتری نیز دارند.

تکنولوژی‌های مورداستفاده

تکنولوژی‌های مورداستفاده در ساخت اپلیکیشن نیز بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. استفاده از فناوری‌های جدید و پیشرفته‌تر معمولاً هزینه بیشتری را به همراه دارد.

سفارشی‌ سازی

میزان سفارشی‌سازی اپلیکیشن نیز بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. اپلیکیشن‌های سفارشی‌شده معمولاً هزینه بیشتری نسبت به اپلیکیشن‌های پیش‌ساخته دارند.

 هزینه طراحی اپلیکیشن

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن نیز می‌تواند بر هزینه ساخت اپلیکیشن تأثیر بگذارد. به‌طورکلی، هزینه ساخت و طراحی اپلیکیشن در کشورهای توسعه‌یافته بیشتر از کشورهای درحال‌توسعه است.

تجربه و مهارت شرکت توسعه‌ دهنده

تجربه و مهارت شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن نیز بر هزینه ساخت آن تأثیر می‌گذارد. شرکت‌های باتجربه‌تر و متخصص‌تر معمولاً هزینه بیشتری را برای ساخت اپلیکیشن دریافت می‌کنند.

نحوه همکاری

نحوه همکاری با شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن نیز می‌تواند بر هزینه ساخت آن تأثیر بگذارد. به‌طورکلی، هزینه ساخت اپلیکیشن بر اساس ساعت کار محاسبه می‌شود؛ بنابراین، اگر بخواهید همکاری با شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن را به‌صورت ساعتی انجام دهید، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید.

طراحی موبایل اپ

هزینه سفارش ساخت اپلیکیشن

سفارش یک برنامه کاربردی بسیار گران‌تر از ایجاد یک برنامه با استفاده از سازنده برنامه است. همواره پارامترهای مهمی در این‌ خصوص اهمیت دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • شما باید لیست جامعی از امکانات موردنظر خود را به مشاوران فروش یا برنامه‌ نویسان افروز وب ارائه دهید تا بتوانند هزینه ایجاد اپلیکیشن را بر اساس پیچیدگی، تعهد زمانی و سطح تخصص آن محاسبه کنند. این به آنها امکان می‌دهد تا تخمین دقیقی از هزینه سفارش برنامه پرداخت ارائه دهند.
  • به طور معمول، قیمت خرید یک برنامه اندروید بر اساس سطح تجربه توسعه‌دهنده و مدت‌ زمان کار تخمین زده می‌شود و بر حسب ساعت بیان می‌شود. بااین‌حال، شغل اغلب توسط فریلنسرها تقریبی می‌شود، و بدیهی است که توصیه نمی‌شود درخواستی را به این روش ارسال کنید.

فاکتورهای مهم برای ساخت یک اپ موفق

برای ساخت یک اپلیکیشن موفق، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

ایده قوی

 اولین و مهم‌ترین عامل در ساخت یک اپلیکیشن، داشتن یک ایده قوی است. ایده باید نیاز یا مشکلی را از کاربران برطرف کند و در عین‌ حال، جذاب و نوآورانه باشد.

تحقیق بازار

پس از داشتن ایده، باید بازار هدف خود را به‌خوبی شناسایی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا نیازهای کاربران را بهتر درک کنید و اپلیکیشن خود را متناسب با آنها طراحی کنید.

طراحی قوی

طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) اپلیکیشن نقش مهمی در موفقیت آن دارد. یک طراحی قوی باید کاربر را به استفاده از اپلیکیشن ترغیب کند و استفاده از آن را برای کاربر آسان و لذت‌بخش کند.

عملکرد مناسب

اپلیکیشن باید از نظر عملکردی نیز مناسب باشد و بتواند نیازهای کاربران را به طور مؤثر برطرف کند. این کار نیازمند استفاده از فناوری‌های مناسب و کدنویسی حرفه‌ای است.

تست و نگهداری

پس از ساخت اپلیکیشن، باید آن را به طور کامل تست کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. همچنین، باید به طور مداوم اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کنید تا از آخرین فناوری‌ها و امکانات بهره‌مند شوید.

کلام آخر

اپلیکیشن‌ها یکی از راه‌های ارتباطی کسب‌وکارها با کاربران هستند و امروزه خیلی از کسب‌وکارها دارای این اپلیکیشن‌ها هستند اگر شما هم قصد دارید جزوی از این شرکت‌ها باشید برایتان سؤال می‌شود که هزینه ساخت اپلیکیشن چقدر است، در این مقاله به‌صورت کاملاً تخصصی عواملی که بر قیمت اپلیکیشن تأثیر می‌گذارد را برسی کردیم. می‌توانید جهت سفارش انواع اپلیکیشن با مشاورین افروز وب در تماس باشید. از صفحه نمونه کار ارائه شده توسط مجموعه ما دیدن کنید.

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.