طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

مقدمه

این روزها داشتن یک وب سایت جزو الزامات کسب و کارهای مختلف شده است شما
با طراحی یک وب سایت برای کسب و کار خود باعث افزایش فروش محصولات و
بیشتر شناخته شدن در دنیا امروز می شوید و این امکان وجود دارد که به یک برند
تبدیل شوید طراحی سایت به صورت حرفه ای ویژگی های مختلفی دارد که خیال
شما را برای داشتن یک وب سایت عالی و درجه یک راحت می کند، در ادامه به
بررسی این ویژگی ها و اینکه چرا نیاز به یک وب سایت حرفه ای داریم میپردازیم.

اهمیت طراحی سایت حرفه ای

در دنیای مدرن امروز حضور پررنگ در فضای مجازی و داشتن یک وب سایت حرفه ای از ضروریات رقابت با افراد شرکت های جهانی می باشد. به خصوص اینکه داشتن یک سایت حرفه ای پیش نیاز و مقدمه ی ورود به این رقابت فشرده است. به همین خاطر این سوال برای شما پیش می آید که طراحی سایت حرفه ای چه هدفی را دنبال می کند و چه ویژگی هایی دارد و اینکه سئو و بهینه سازی در این گونه سایت ها به چه شکل است و در طراحی سایت های حرفه ای چه نکات و مطالبی را باید مد نظر قرار بدهیم.

هدف از طراحی سایت حرفه ای

امروزه قدرت حرکت هر کسب و کاری برنامه ریزی دقیق، تبلیغات و بازار فروش و توانایی رقابت با رقبا است. سایت حرفه ای سایتی است که از همه لحاظ قدرت مانور دادن را داشته باشد. به این معنی که هم از لحاض رعایت اصول بهینه سازی و سئو و هم از نظر استفاده آسان، منعطف بودن، با کیفیت بسیار مناسب و همچنین ویژگی های خاص خود و به روز بودن، توانایی دیده شدن و رقابت در بازارهای بین المللی را دارا باشد و بتواند در این رقابت از بقیه پیشه بگیرد.

هدف از طراحی سایت حرفه ای
ویژگی های طراحی یک وب سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای

وب سایت های حرفه ای ویژگی های خاص و منحصرفردی نسبت به سایت های ساده دارند ویژگی های این نوع سایت ها دارای دو دسته هستند دسته اول ویژگی های خاص و متفاوت آن سایت می باشد که در کمتر سایتی می توان مشاهده کرد و طبق اهداف و خواسته های مشتری سایت در آنها به کار می رود دسته ی دوم ویژگی های عمومی می باشد که این ویژگی ها در بیشتر سایت ها و در صورت درخواست مشتری استفاده می شود و محدودیت خاصی نیز ندارد.

• قالب سایت

اگر خواستار یک وب سایت حرفه ای هستید بهتر است از قالب های کاملاً اختصاصی و متناسب با نیاز خود استفاده کنید قالب های مختلف و بسیاری که به صورت آماده در بازار موجود است برای سایت های حرفه ای چندان مناسب نیست و طراحی اختصاصی یک قالب خاص می تواند تفاوت های ملموس سایت شما و سایت های رقیب را رقم بزند. و یکی از مزیت های دیگری که دارد انحصاری بودن آن می باشد. خاص بودن و اینکه این قالب فقط برای شما طراحی شده است می تواند کسب و کار شما را نیز منحصر به فرد سازد. با توجه به کد نویسی قالب های اختصاصی از صفر اصلاح کردن و ویرایش آن، هم آسان تر و هم به صرفه تر است و انعطاف پذیری قدرت مانور بالاتری را نیز در اختیار شما آن قرار می دهد.

ویژگی های یک سایت حرفه ای

• سازگاری با تمام مرورگرها

هنوزم بازدید کنندگان اینترنت از مرورگرهای مختلفی چون (Chrome) و (Mozilla) و (Explorer) و… استفاده می کنند در طراحی سایت حرفه ای یکی از مواردی که بسیار مهم است سازگاری با تمامی مرورگرهاست. زیرا اگر سایت شما با مرورگری سازگاری نداشته باشد مشتریانی که از آن مرورگر استفاده می کنند را از دست خواهید داد. به همین خاطر این موضوع بسیار حائز اهمیت و ضرروی می باشد.

• سازگای با تلفن های همراه و تبلت ها

همانطور که می دانید امروزه دنیا شاهد افزایش روز به روز استفاده از تبلت ها و تلفن های هوشمند است و اکنون بیشتر بازدید کنندگان وب برای فعالیت خود در اینترنت با توجه به آسانی استفاده و در دسترس بودن، این راه را انتخاب می کنند. از ویژگی های مهم طراحی سایت حرفه ای سازگاری با موبایل و تبلت ها می باشد. که شما می توانید با اینکار قشری از جامعه که از موبایل و تبلت استفاده میکنند و همانطور که می دانید تعداد کمی هم نیستند به سمت وب سایت خود جذب کنید.

• امنیت بالا

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از سایت ها به وفور دیده می شود هک شدن و وجود باگ های امنیتی است و نگرانی های فراوانی را به وجود می آورد. برای جلوگیری از اقدامات نفوذ پذیری به سایت راه های گوناگونی وجود دارد یکی از این راه ها استفاده از سرورهای ایمن با امنیت بسیار بالا می باشد.

طراحی سایت حرفه ای
طراح سایت حرفه ای
ویژگی های یک سایت حرفه ای

• طراحی به صورت استاندارد

در طراحی سایت اصول و قواعدی بین المللی و جهانی وجود دارد که هر طراح سایت حرفه ای باید آن را طبق استاندارد های این اصول رعایت و بهینه نگه دارد، کیفیت وب سایت شما مهم ترین شاخصی است که باید به آن توجه کنید.

• طراحی سایت با قابلیت چند زبانه بودن

اگر به فکر گسترش کسب و کار و خدمات خود در بازار های جهانی می باشید اگر قصد دارید در بازارهای بین المللی فعالیت کنید اولین گام داشتن سایتی است که دارای دو و یا چند زبان باشد. این زبان ها بسته به جوامع هدف شما انتخاب می شود و دایره نفوذ و مشتریان شما را در کشورهای مختلف افزایش می دهد.

• ریسپانسیو (واکنش گرا) بودن وب سایت

یک وب سایت حرفه ای باید در ابعاد مختلف مانیتور های کامپیوتر، لپ تاپ ، گوشی تلفن همراه و تبلت ها به یک شکل دیده شود. یعنی با بزرگ و کوچک شدن صفحه قابلیت تنظیم اندازه فونت ها، لینک ها و عکس ها را دارد.

• سرعت بالا بارگزاری 

یکی از انتظارات مهمی که کاربران از یک سایت حرفه ای دارند باز شدن سریع و بالا آمدن اجزای آن در کمترین زمان ممکن است.به خصوص با اینترنت کند و ضعیفی که در ایران وجود دارد حتما باید در انتخاب یک قالب با کدهای برنامه نویسی و سرور هاست قوی دقت لازم را داشته باشید.

طراحی سایت حرفه ای

• کاربر پسند بودن

یکی از مواردی که باید به آن توجه شود این است که وب سایت شما طوری طراحی شود که کاربران بعد از ورود به سایت دچار سردرگمی نشوند و به راحتی بتوانند از امکانات سایت استفاده کنند. بنابراین باید کمتر سایت را شلوغ کنید و با استفاده از یک چیدمان خوب بتوانید سایت را در اختیار کاربر قرار بدهید.

ویژگی های تخصصی یک طراح حرفه ای
 • به روز بودن

باید همیشه اطلاعات خود را با آخرین تغییرات روز دنیا به روز رسانی کند و زمانی را برای یادگیری تکنیک های جدید تعیین کند تا از رقابت جا نماند.

 • تنوع در نمونه کارها

ارائه نمونه کارهای خاص، جذاب و متنوع، که باعث جلب نظر مشتری شود تا موفقیت طراح را در زمینه کاری تضمین کند.

 •  برقراری ارتباط قوی با مشتری

یک طراح حرفه ای وب باید بتواند با مشتری، همکاران و توسعه دهندگان سایت ارتباط قوی برقرار کند. و همچنین باید مهارت برقراری ارتباط را در مواقع بحرانی و زمانی که به مشکلی در کار بر میخورد توانایی حل آن را داشته باشد.

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای
ویژگی های یک طراح حرفه ای وب سایت

 

مقالات مرتبط: بهترین طراحان سایت ایرانی
 • برنامه ریزی دقیق و کلی قبل از شروع طراحی

برای بالا بردن سرعت روند کار یک برنامه ریزی کلی قبل از شروع جزو الزامات می باشد. دقت و توجه به نیاز مشتری، در نظر گرفتن مهارت های خود، مشاهده طرح های دیگر در زمینه مورد نظر و تهیه الگوی مناسب از ابتدا تا انتها باعث می شود تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود و به طرح مناسب با خواسته مشتری منجر شود.

 • داشتن صبر و حوصله:

یکی از مهم ترین موارد در طراحی داشتن صبر و حوصله می باشد یک طراح حرفه ای باید با صبر و حوصله و بهره بردن از مهارت و دانش خود می تواند به نحو احسن طراحی را به اتمام برساند.

معایب طراحی وب سایت حرفه ای
 • هزینه بالاتر نسبت به طراحی سایت ساده
 • نیاز به زمان بیشتر
 • درگیر شدن کارفرما با همه جزییات کار
مزایای طراحی سایت حرفه ای
 • گرافیک مورد پسند 
 • تفاوت با دیگر وب سایت ها 
 • طراحی طبق خواسته مشتری
هزینه طراحی یک وب سایت حرفه ای

هزینه طراحی سایت حرفه ای در شرکت های مختلف متفاوت می باشد هر شرکتی براساس موارد مختلفی مثل هزینه
و قیمت و زمان طراحی وب سایت های خود را اعلام می کند توجه داشته باشید دریافت قیمت بالا دلیل بر حرفه ای بودن و کیفیت بالا نیست اما باید درنظر داشته باشید که طراحی یک سایت حرفه ای قطعا ارزان نیست چون که بکاربگیری طراحان و برنامه نویسان حرفه ای با استفاده از آخرین تکونولوژی های روز دنیا هزینه زیادی در بر دارد.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید طراحی سایت حرفه ای ویژگی های مختلفی دارد و همینطور معایبی هم نیز دارد بسته به شرایط شماست که چه تصمیمی میخواهید بگیرید اگر مشکل هزینه و زمان ندارید اگر میخواهید آمار مشتری ها و بازدیدکنندگان محصولات شما بالا برود اگر میخواهید یک وب سایتی که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و طبق استاندارد های جهانی و بین المللی داشته باشید. می توانید با تحقیق کردن و حضور پیدا کردن در یک شرکت طراحی
سایت حرفه ای درجه یک و ابلاغ کردن اهداف خود به یک طراح حرفه ای باعث پیشرفت و چه بسا برندینگ شدن کسب و کار خود شوید.

مقالات مرتبط: برترین شرکت طراحی سایت

 

نمونه کارها

[instagram-feed]

نظرات خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.